Kullanım Şartları

Kullanım şartlarımız aşağıda yer almaktadır. İnternet sitemizi ve forum sayfamızı kullanan herkes bu şartları peşinen kabul etmiş sayılacaktır. Bu sitede yer alan verilerin izinsiz olarak kopyalanması yasaktır. Yazılar ve içerikler KAYNAK GÖSTERMEK şartı ile paylaşılabilir.

Otomobil.info.tr'de yer alan yazılara yorum gönderirken aşağıda belirtilen koşullara uymayı baştan kabul etmiş sayılmaktasınız:

 • www.otomobil.info.tr’ye gönderilen yorumlar her hangi bir denetimden geçmeden yayınlanmaktadır. Bu nedenle yayınlanan yorumların hiçbir hukuki ve cezai sorumluluk kabul etmemekteyiz. Bu durumdan doğabilecek her türlü hukuki ve cezai sorumluluk münhasıran yorumu yazan kullanıcıya aittir.
 • Kullanıcıların gönderdiği yorumlar genel ahlaka, yürürlükteki tüm yasa ve yönetmeliklere, etik kurallara ve www.aliyatarkalkmaz.com.tr’un genel yorum kurallarına uygun olmalıdır. Aksi halde hiçbir uyarı olmadan silinebilir.

otomobil.info.tr adlı blogumda kullandığım bazı uygulamalar (istatistik servisleri, Google Adsense ağları vb.) gerekli olduğunda kişiye özel içerik sağlamak ve/veya kullanıcıya daha iyi hizmet verebilmek için kullanıcı ayarları  web geçmişi  ve benzer bilgilerini çerezler kullanarak saklamaktadır. Bloguma girerek çerezleri kabul ettiğinizi baştan kabul etmiş sayılırsınız.

www.otomobil.info.tr’ye erişen ya da faydalanan bütün ziyaretçiler, bu kullanım şartlarını baştan kabul etmiş sayılacaklardır. www.otomobil.info.tr’ye ait iletişim bilgilerine İletişim sayfasından ulaşabilirsiniz. İletişim bölümünden göndereceğiniz her türlü içerikten de sorumlu olacağını unutmayınız.

Tanıtım yazıları da dahil tüm yazılarımdaki dış linklere tıklama ve tıkladıkları linklerde başlarına gelebilecek tüm durumların sorumluluğu  linke tıklayan kullanıcıya aittir. Sitemdeki yazılardan veya herhangi bir bölümden başka bir siteye link verilmiş ise bu linkin yönlendirdiği sayfa sorumluluğum dışındadır. Bu sayfaya gitmenin ve o sayfada kullanıcıya gelebilecek her türlü zarardan (virüs, zararlı yazılım, sahtekarlık, dolandırıcılık vb ) kullanıcı sorumludur.

Özellikle Bitcoin vb ile ilgili olan yazılarımdan asla sorumlu değilimdir. Bu yazılar tamamen bilgi vermek amacı ile yazılmış olup asla bir öneri, teşvik vb bir anlam içermemektedir. Bu nedenle herhangi bir yazımda olanları uygulamak tamamen SİZİN SORUMLULUĞUNUZDADIR. Bitcoin yazıları da asla yatırım tavsiyesi niteliği taşımamaktadır. Tanıtım yazılarındaki linkler de dahil blogumdan dışarıya giden hiç bir sitede başınıza gelecek durumlardan sorumlu değildirim. Bu gibi linklere tıklayarak farklı sitelere gitmek tamamen sizin sorumluluğunuzdadır.

Resimlerin çoğu Pixabay’den alındığı için kullanımları serbestir. Fakat incelemelerde kullanılan resimler ve üzerinde www.aliytrklkmz.com, www.otomobil.info.tr veya aliytrklkmz.blogspot.com veya www.aliyatarkalkmaz.com.tr yazılı olan  resimler tamamen bana aittir. Kaynak gösterilmeden kullanılması yasaktır.

 

Tanıtım yazılarında anlatılan ürün/içerik/website’ye gitmek tamamen sizin sorumluluğunuzdadır. Tanıtılan siteye gitmekten veya ürünü almaktan kaynaklı olacak tüm sorumluluk kullanıcıya aittir. Tanıtım yazılarında anlatılan ürün/içerik/hizmet veya website içeriğinden blogum sorumlu değildir. Bu ürün/içerik/hizmet veya website’leri kullanmak sizin yükümlülüğünüzdedir. Tanıtım yazıları zamanla kontrol edilmeyecektir. Bu nedenle tanıtımı yapılan ürün veya site ileride farklı bir amaçla kullanılırsa bu durumda sorumluluk bende olmayacaktır.

Blogumda yayınlanan ve süresiz olarak anlaşılan tanıtım yazısı, backlink ve reklamlar blog kapatılana kadar geçerlidir. Blogumun kapanması durumunda tüm içerikler kaldırılacaktır. Bu durumda alınan paranın iadesi vb gibi bir durum söz konusu olmayacaktır. Reklam verenden alınan para iade edilmeyecektir. Blogumun alan adının değişmesi veya farklı bir şekilde devam etmesi durumunda ise tanıtım yazılarınız kalmaya devam edecektir. 

Misafir yazarlık kapsamında gönderilen tüm yazılardan gönderen kişi sorumludur. Gönderilen bilgileri ve yazıları  www.aliyatarkalkmaz.com.tr, otomobil.info.tr veya diğer projelerimde kullanabileceğimi kabul etmiş sayılırsınız. Yazılarda yer alan linkler nofollow link olarak kullanılacaktır. Yazılarınız gerektiğinde site yönetimi tarafından değiştirilebilir, kaldırılabilir veya düzenlenebilir. Misafir yazarlık formunu doldurarak gönderdiğiniz tüm bilgileri kullanma hakkını bana vermiş sayılırsınız.

Bloga gelen giden kullanıcıların kullandıkları cihaz bilgileri, ip adresleri gerek Google Analytics, gerek Cpanel’in dahili istatistik yazılımı gerekse de üçüncü parti diğer uygulamlar ile takip edilmektedir. Bu veriler tarafımca kullanılabilir.

Kullanım şartlarını takip etmek tamamen sitemi ziyaret eden kullanıcıların sorumluluğundadır. Bu nedenle yeni eklenen maddeleri, değişen maddeleri kontrol etmek tamamen okuyucuların sorumluluğudur.

Forum kuralları forumdan herkesin eşit şekilde faydalanabilmesi için vardır. Forumda sorun çıkmaması için kurallara uymanız önemlidir. Forumda kimse sebepsiz yere atılmayacak veya cezalandırılmayacaktır. Forumumuz hepimizin ortak zevki olan otomobiller konusunda paylaşım yapmak için açılmıştır. Bu bağlamda paylaşım yapan kimseye bir yaptırım uygulanmayacaktır. Forum kurallarının dışına çıkan, diğer kullanıcıları rahatsız eden kullanıcılar ise haber verilmeksizin forumdan uzaklaştırılacaktır.Forumu kullanan ve üye olan herkes kuralları peşinen kabul etmiş sayılacaktır.

Kurallar:

 1. Forumda dini ve siyasi paylaşımlar yasaktır. Türkiye Cumhuriyeti yasalarına, uluslararası anlaşmalara aykırı içerikler kesinlikle yasaktır.
 2. Aynı konuyu birden fazla başlatmak yasaktır. Bir konu açtıktan sonra lütfen aynı konuya tekrar açmayınız.
 3. Reklam yapılması kesinlikle yasaktır. Farklı sitelerden link verilebilir fakat link tamamen reklam amaçlı ise uyarı alırsınız.
 4. Her kullanıcı kendi paylaştığı içeriklerden sorumludur.
 5. Küfürlü, argo içerikli konuşmalar kesinlikle yasaktır.
 6. Kanunlara karşı gelmek, T.C hakkında hakarette bulunmak, Atatürk hakkında hakarette bulunmak kesinlikle yasaktır. Bu durumda uyarı yapılmaksızın üyeliğiniz iptal edilecektir. İP adresiniz bir daha kayıt olamamanız için engellenecektir.
 7. Warez içerik paylaşılması, zararlı siteler paylaşılması yasaktır. Kullanıcılar paylaştığı linklerden sorumludur.
 8. +18 içeriklerin paylaşılması veya bu tür içeriklerin olduğu sayfalara link verilmesi yasaktır.
 9. Üyeliğinizin silinmesi durumunda paylaştığınız içerikler Otomobil.info.tr'ye aktarılacaktır. Paylaştığınız tüm içerikler ve yorumlar anonim bir şekilde kalacaktır.
 10. İsminiz, soy isminiz gibi kişisel bilgilerinizin silinmesini istemeniz hakkınızdır. Bu durumda bu tür bilgileriniz silinecektir.  İletişim formu üzerinden bu doğrultuda başvuru yapmanız profilinizin anonim hale getirilmesi ve yasanın uygun gördüğü koşullarda silinmesi için yeterlidir.
 11. Sitenin içerisinde yer alan içeriklerin izinsiz kopyalanması kesinlikle yasaktır. İçerikler kaynak göstererek paylaşılabilir.
 12. otomobil.info.tr hizmetlerin geliştirilmesi amacı ile çeşitli araçları ve istatistik servislerini kullanmaktadır. Sistemi kullanan kişilerin bilgileri bu doğrultuda işlenmektir. Otomobil.info.tr'yi kullanan herkes bunu kabul etmiş sayılır.
 13. Herkese açık olan verileriniz olduğundan foruma üye olurken verdiğiniz bilgilere dikkat etmeniz gerekmektedir.
 14. Otomobil.info.tr'nin sorunsuz bir şekilde hizmet vermesi için gereken her şey yapılmaktadır. Fakat yer sağlayıcı firma veya benzer sebepler ile oluşan veri kayıplarından site yönetimi sorumlu tutulamaz.
 15. Site önceden haber verilerek kapatılabilir. Bu durumda tüm verileriniz silinecektir.
 16. Bu kuralları otomobil.info.tr her zaman tek taraflı olarak değiştirebilir veya kaldırabilir.
 17. Forum üzerinde farklı sponsorluk anlaşmaları veya reklamlar ile gelir elde edilebilir. Bu tür içeriklerin sponsorlu içerik olduğu kullanıcıya bildirilecektir.
 18. Forumda yapılan özel mesajlar forum yöneticileri tarafından haber vermeksizin görüntülenebilir. Özel mesaj yolu ile diğer kullanıcıları rahatsız eden, hakaret eden kullanıcılar bu bağlamda uzaklaştırılabilir. Özel mesajlarda da forumun genel kuralları ve ahlaki kurallar her zaman geçerlidir.
 19. Forumda yer alan harici linklere gitmek tamamen kullanıcının kendi sorumluluğundadır. Harici linklerde oluşabilecek sorunlardan forumumuz sorumlu tutulamaz.
 20. Üyeliğiniz silindiğinde mesajlarınızın silinip silinmeyeceğine yöneticiler karar verir. Tüm mesajlarınız ve konularınız foruma mal edilebilir. Veri tabanında bu verileriniz anonim veya gerçek kullanıcı ismi ile saklanabilir. Üyeliğiniz sebepsiz silinmeyecektir. Silindiği durumlarda ise mesajların kalıp kalmayacağına forum yönetimi karar verecektir.
 21. Otomobil.info.tr foruma verdiğiniz kişisel bilgilerinizi en güvenli şekilde saklamak için tüm çabayı gösterecektir. Ancak bilişim suçlarına maruz kalınması durumunda bu bilgilerin güvenliği garanti edilemez.
 22. Siteye verilen bilgilerin güvenliğinden tamamen kullanıcı sorumludur. Kullanıcının kullanıcı adı ve şifresi gibi bilgileri çaldırması durumunda Otomobil.info.tr sorumlu tutulamaz.
 23. Forumun temel kullanımı ücretsizdir ve ücretsiz kalacaktır. Fakat ekstra özellikler ve ayrıcalıklar ekstra ücret ile satılabilir. Bu bağlamda bazı haklar değiştirilebilir veya ücretli hale getirilebilir. Bu durumda önceden haber verilecektir. Kullanıcının bu durumda üyeliğini sonlandırma veya ücretsiz versiyonu kullanma hakkı olacaktır. Şu an için ücretli bir sürüm bulunmamaktadır.
 24. Forum kurallarına uymayan, hakarette bulunan, sitenin işleyişini bozan kullanıcılar uyarılmaksızın siteden uzaklaştırılabilir. Uzaklaştırma cezası süresiz ban şeklinde veya süreli ban şeklinde olabilir.
 25. Foruma giren, üye olan ve içeriklerden faydalanan kullanıcılar otomobil.info.tr'nin kullanım şartlarını ( Kullanım Şartları - Otomobil.info.tr)  ve gizlilik politikasını da ( Gizlilik Politikası - Otomobil.info.tr ) kabul etmiş sayılcaktır.
 26. Forum üyeliğiniz aktifleşmesi için e-posta adresinize gelen doğrulama linkine tıklamanız gerekmektedir. Doğru e-posta adresinin yazılması kullanıcının sorumluluğundadır. Kullanıcının yanlış veya başka bir kişiye ait e-posta adresi girmesi durumunda oluşacak tüm sorunlardan kullanıcı sorumludur.

Forum kuralları yeni çıkacak kanunlara, yaşanana sorunlara göre güncellenebilir. Kullanıcılar yeni kuralları takip etmesi ve kurallara uyması zorunludur.

Foruma olan üyeliğinizden tamamen siz sorumlusunuz. Paylaştığınız içeriklerin ve üye olurken verdiğiniz bilgilerin sorumluluğu size aittir. Üyeliğiniz sebep gösterilmeden kapatılabilir veya forumdan uzaklaştırılabilirsiniz. Bu durumda tüm yorumlarınız ve gönderileriniz anonimleştirilerek otomobil.info.tr'ye mal edilecektir.

Üyeliğinizin silinmesini istemeniz hakkınızdır. İletişim bölümünden veya iletisim@otomobil.info.tr e-mail adresine bu durumu bildirmeniz halinizde yine tüm verileriniz anonimleştirilecektir. Gönderdiğiniz yorum ve gönderiler forumda anonim şekilde bulunmaya devam edecektir. Bunun yanında kanunun gerektirdiği veriler, yine kanunun belirlediği sürülerde saklanmaya devam edecektir. Gönderdiğiniz mailin veya iletişim formundan gönderdiğiniz iletinin teknik sebeplerden ötürü ulaşamamasından sitemiz sorumlu tutulamaz. Size geri dönüş yapılmaz ise lütfen tekrar silme talebinizi gönderiniz.